خلاصه ای درباره تد

کلمه TED مخففی از سه کلمه تکنولوژی (Technology)، سرگرمی (Entertainment) و طراحی (Design) بوده که مجموعه ای از سخنرانی ‌هایی است که حداکثر در ۲۰ دقیقه به مخاطبان ارائه داده می‌شود. این مجموعه در حال حاضر حدود 2600 ویدیو داشته که به سبک TED تولید شده و بر روی اینترنت وجود دارد. ما در رابینز ما تصمیم داریم تا بهترین‌ های آن در زمینه موفقیت را به شما معرفی کنیم.

بهترین سخنرانی های تد

چرا لازم است تا از سخنرانی‌ های تد استفاده کنیم؟

تد، یا بهتر بگوییم TED talks یک مجموعه رایگان از بهترین سخنرانی های تد است که پس از موفقیت در انتشار ۶ سخنرانی ابتدایی در سال ۲۰۰۶، با طراحی مجدد و با هدف توسعه ایده ها و آموزش رایگان، مجدد طراحی شده و در اختیار کاربران قرار داده شده است.

مشاهده بهترین سخنرانی‌ های تد نه تنها به شما انرژی و انگیزه کافی برای ادامه دادن در مسیر هدفهایتان را میدهد، بلکه باعث میشود تا شما در کارتان قدم‌های بعد را بدانید و با یادگیری نکات جدید در مصاحبه‌ها، جلسات و مدیریت کارتان بهتر عمل کنید.

شما به ۶ دلیل باید از بهترین سخنرانی های تد نهایت استفاده را بکنید:

 

۱. مغزتان سوت میکشد: مشاهده محتوای ارائه شده از تد شما را به فکر فرو می‌برد.
در واقع یکی از نقاط قوت تد، کارایی آن برای همه است. چه شما به دنبال رشد شخصی در زندگی و یا رشد در کار و بیزینس خود باشید، برای شما در تد سخنرانی و آموزش وجود دارد.‌

 

۲. سخنرانی‌ های کوتاه و با مزه: سخنرانی‌های تد زمان کوتاهی دارد و آموزش را با طعمی متفاوت به شما خواهد آموخت.
یکی از اصولی که کریس اندرسون، خالق تد همچنان به آن پایبند بوده است، مدت زمان کوتاه سخنرانی هاست. مدت زمان اکثر سخنرانی ها کمتر از ۱۸ دقیقه است. در واقع شاید برایتان جالب باشد که نظر کریس اندرسون بر این است که:

۱۸ دقیقه به مقدار کافی طولانیست تا بتوان در آن جدی بود و به اندازه کافی کوتاه است تا حوصله کسی را سر نبرد.

۳. سخنرانی های تد رایگان در دسترس هستند: تنها مانع میان شما و استفاده از تد، زمان است. تد به شیوه های مختلفی در دسترس شما قرار دارد.
مهم نیست شما از لپتاپ، گوشی هوشمند، تبلت استفاده میکنید. سخنرانی‌ های تد در همه حالت و کاملا رایگان در دسترس هستند.

 

۴. سخنرانان درجه یک: یادگیری از بهترین‌ ها
شاید مشتاق باشید بدانید چرا همه سخنرانی های تد از افراد معروف و پولدار نیست. بسیار تعجب خواهید کرد اگر بدانید که چقدر نکات آموزنده‌ای را میتوانید از افرادی مثل جیمز کامرون، بیل گیتس و یا بیل کلینتون بیاموزید.
چرا که این افراد در این مجموعه در مورد مسائلی صحبت کرده اند که به آنها در زندگی الهام بخشیده است.
تمام سخنرانان تد در زمینه کاری خودشان متخصص هستند و به دقت برای سخنرانی ها انتخاب شده اند.

 

۵. فقط یک سخنرانی میتواند الهام بخش قدم های بعدی در کارتان باشد
مهم نیست شما در حال حاضر دانش آموز هستید یا در ابتدای مسیر زندگی هستید. اصلا اهمیتی ندارد که شما کارمند هستید و یا مدیر عامل شرکتی بزرگی هستید. ویدیوهای تد علاوه بر افزایش سطح انرژیتان به شما نکات آموزنده ای را آموزش میدهد که میتوانید در رفتارتان با دیگران، کارمندان، مدیران، مصاحبه ها و جلسات استفاده کنید.

 

۶. ویدیوهای تد میتواند ایده شروع یک جلسه را به شما بدهد.
سخنرانی های تد پر از داستان و ماجراجویی های مختلف است. از آنجایی که ما در ایران آموزش درستی در نحوه تعامل نداشته ایم بارها خود را در شرایطی حس کرده ایم که حرفی برای گفتن نداریم. ویدیوهای تد میتواند پر از ایده های خوب و خلاقانه برای گرم نگه داشتن مکالمات باشد.